12-5-7993MP
Manufacturer:
3M
Part Number:
12-5-7993MP
Category:
Tape
Description:
TAPE ADHESIVE TRANSFER 12"X5YDS
In Stock:
1
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic, 200MP
Backing, Carrier :
Polycoated Kraft Liner
Color :
Length :
15' (4.6m) 5 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
Thickness :
0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Thickness - Adhesive :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Usage :
Width :
12.00" (304.80mm)