9750-0.5INX25M
Manufacturer:
3M
Part Number:
9750-0.5INX25M
Category:
Tape
Description:
TAPE ADHSV TRANSFER 1/2"X27YDS
In Stock:
4
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Color :
Length :
82' (25.0m) 27 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
Thickness :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Electrically Conductive
Width :
0.50" (12.70mm) 1/2"