3M 4646 CIRCLE-0.75"-250
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 4646 CIRCLE-0.75"-250
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL COAT GRY 3/4" DIA 250PK
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
Backing, Carrier :
Acrylic Foam
Color :
Gray
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
300°F (149°C)
Thickness :
0.0250" (25.0 mils, 0.635mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
0.75" (19.05mm) 3/4" dia