12X12-6-8997
Part Number:
12X12-6-8997
Description:
TAPE POLYIMIDE AMB 12"X36YD PK/6
In Stock:
1
Adhesive :
Conductive Silicon
Backing, Carrier :
Polyimide
Color :
Amber
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Tape Type :
High Temp Polyimide
Temperature Range :
500°F (260°C)
Thickness :
0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Thickness - Adhesive :
0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Usage :
Width :
12.00" (304.80mm)