3765-96MMX132M
Manufacturer:
3M
Part Number:
3765-96MMX132M
Category:
Tape
Description:
TAPE LABEL PROT 3.78"X 144YD
In Stock:
16
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polypropylene Film
Color :
Clear
Length :
432' (132m) 144 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Label Protection
Temperature Range :
40 ~ 220°F (4 ~ 104°C)
Thickness :
0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
3.78" (96.00mm)