2000-DUCT-TAPE-DISPLAY
Manufacturer:
3M
Part Number:
2000-DUCT-TAPE-DISPLAY
Category:
Tape
Description:
TAPE ELECTRICAL GRAY 2"X50YDS
In Stock:
12
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
PVC (Poly Vinyl Chloride)
Color :
Gray
Length :
150' (45.7m) 50 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Electrical
Temperature Range :
Thickness :
0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
2.00" (50.80mm)