12X12-6-7419
Part Number:
12X12-6-7419
Description:
TAPE FILM AMBER 12"X12"
In Stock:
1
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyimide
Color :
Amber
Length :
12.00" (304.80mm)
Tape Type :
Film
Temperature Range :
Thickness :
0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Thickness - Adhesive :
0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Usage :
Masking, Protection, Sealing
Width :
12.00" (304.80mm)