ECG7073H-100MMX3M
Manufacturer:
3M
Part Number:
ECG7073H-100MMX3M
Category:
Tape
Description:
TAPE CONDUCTIVE ADH 3.94"X3.3YDS
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyurethane Foam
Color :
Length :
10' (3.0m) 3.3 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Conductive Adhesive
Temperature Range :
Thickness :
0.0283" (28.3 mils, 0.720mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Electrically Conductive
Width :
3.94" (100.00mm)