SWT-150MM
Manufacturer:
Bertech
Part Number:
SWT-150MM
Category:
Tape
Description:
TAPE MASKING BEIGE 5.91"X60YDS
In Stock:
25
Manufacturer :
Bertech
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Crepe Paper
Color :
Beige
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
302°F (150°C)
Thickness :
0.0076" (7.6 mils, 0.193mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Masking, High Temperature, Wave Soldering
Width :
5.91" (150.00mm)