VF32B CIRCLE-0.813"-1000
Manufacturer:
TapeCase
Part Number:
VF32B CIRCLE-0.813"-1000
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL COAT FOAM BLK 13/16"DIA
In Stock:
20
Manufacturer :
TapeCase
Category :
Tape
Adhesive :
High Tack Acrylic
Backing, Carrier :
Carrier - PVC, Liner - Paper
Color :
Black
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated Foam
Temperature Range :
150°F (66°C) Max
Thickness :
0.0310" (31.0 mils, 0.787mm) 1/32"
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Bonding
Width :
0.81" (20.65mm) 13/16" dia