3073-48MMX100M
Manufacturer:
3M
Part Number:
3073-48MMX100M
Category:
Tape
Description:
TAPE SEALING CLR 1.89"X109.3YDS
In Stock:
36
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polypropylene
Color :
Clear
Length :
328' (100m) 109.3 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Sealing
Temperature Range :
Thickness :
0.0024" (2.4 mils, 0.061mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
1.89" (48.00mm)