ST88-075-66BK
Manufacturer:
Panduit Corporation
Part Number:
ST88-075-66BK
Category:
Tape
Description:
TAPE ELECTRICAL BLACK 3/4"X22YDS
In Stock:
38
Manufacturer :
Panduit Corporation
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
PVC (Poly Vinyl Chloride)
Color :
Black
Length :
66' (20.1m) 22 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Electrical
Temperature Range :
-0.4°F ~ 430°F (-18°C ~ 221°C)
Thickness :
0.0085" (8.5 mils, 0.216mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Insulating, Sealing, Splicing
Width :
0.75" (19.05mm) 3/4"