ST2210-400-10BK
Manufacturer:
Panduit Corporation
Part Number:
ST2210-400-10BK
Category:
Tape
Description:
TAPE MASTIC BLACK 4"X3.3YDS
In Stock:
12
Manufacturer :
Panduit Corporation
Category :
Tape
Adhesive :
Backing, Carrier :
PVC (Poly Vinyl Chloride)
Color :
Black
Length :
10' (3.0m) 3.3 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Mastic Tape
Temperature Range :
194°F (90°C) Max
Thickness :
0.0500" (50.0 mils, 1.270mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Insulating, Sealing, Splicing
Width :
4.00" (101.60mm)