ST130-100-30BK
Manufacturer:
Panduit Corporation
Part Number:
ST130-100-30BK
Category:
Tape
Description:
TAPE ELECTRICAL BLACK 1"X10YDS
In Stock:
56
Manufacturer :
Panduit Corporation
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Ethylene Propylene Rubber
Color :
Black
Length :
30' (9.1m) 10 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Electrical
Temperature Range :
194°F (90°C) Max
Thickness :
0.0300" (30.0 mils, 0.762mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Electrical Insulating, Sealing
Width :
1.00" (25.40mm)