12-5-LSE-110WF
Manufacturer:
3M
Part Number:
12-5-LSE-110WF
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL SIDED WHITE 12"X5YDS
In Stock:
8
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyethylene Film
Color :
White
Length :
15' (4.6m) 5 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
50°F ~ 100°F (10°C ~ 38°C)
Thickness :
0.0433" (43.3 mils, 1.100mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Bonding
Width :
12.00" (304.80mm)