12X12-6-LSE-060WF
Part Number:
12X12-6-LSE-060WF
Description:
TAPE DBL SIDED WHITE 12"X12"
In Stock:
13
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polyethylene Film
Color :
White
Length :
12.00" (304.80mm) 1'
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
50°F ~ 100°F (10°C ~ 38°C)
Thickness :
0.0236" (23.6 mils, 0.600mm)
Usage :
Bonding
Width :
12.00" (304.80mm)