3M 4910 CIRCLE-1.5"-100
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M 4910 CIRCLE-1.5"-100
Category:
Tape
Description:
TAPE DBL COATED 1 1/2" DIA 100PK
In Stock:
6
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Acrylic Foam
Color :
Clear
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C)
Thickness :
0.0400" (40.0 mils, 1.016mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
1.50" (38.10mm) 1 1/2" dia