201+24MMX55M
Manufacturer:
3M
Part Number:
201+24MMX55M
Category:
Tape
Description:
TAPE MASKING NAT 15/16"X60YDS
In Stock:
30
Manufacturer :
3M
Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Crepe Paper
Color :
Natural
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
Thickness :
0.0044" (4.4 mils, 0.112mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
0.94" (24.00mm) 15/16"