12X12-6-4950
Part Number:
12X12-6-4950
Description:
TAPE DBL SIDED WHITE 12"X12"
In Stock:
10
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Paper
Color :
White
Length :
12.00" (304.80mm)
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C)
Thickness :
0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Thickness - Adhesive :
0.0420" (42.0 mils, 1.067mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0030" (3.0 mils, 0.076mm)
Usage :
General Purpose
Width :
12.00" (304.80mm)