12X12-6-9626
Part Number:
12X12-6-9626
Description:
TAPE ADHSV TRANSFER CLR 12"X12"
In Stock:
47
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Paper
Color :
Clear
Length :
12.00" (304.80mm)
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C)
Thickness :
0.0052" (5.2 mils, 0.132mm)
Thickness - Adhesive :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0032" (3.2 mils, 0.081mm)
Usage :
Width :
12.00" (304.80mm)