SL300-33.3/480+LXI
Part Number:
SL300-33.3/480+LXI
Description:
1U PROGRAMMABLE DC POWER SUPPLY;
Current - Output :
1.5 ~ 33.3A
Features :
Programmable, Regulated, RS-232, RS-485, Software, Switching, Tracking, USB Interface
Number of Characters :
8
Number of Outputs :
17
Power (Watts) :
10000W
Size / Dimension :
24.000" L x 19.000" W x 1.750" H (609.60mm x 482.60mm x 44.45mm)
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
5 ~ 300VDC
Voltage - Supply :
432 ~ 528VAC