SL800-12.5/208+LXI
Manufacturer:
Magna-Power Electronics
Part Number:
SL800-12.5/208+LXI
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Description:
1U PROGRAMMABLE DC POWER SUPPLY;
In Stock:
100
Manufacturer :
Magna-Power Electronics
Category :
Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
1.5 ~ 12.5A
Display Type :
LED
Features :
Programmable, Regulated, RS-232, RS-485, Software, Switching, Tracking, USB Interface
Number of Characters :
8
Number of Outputs :
17
Power (Watts) :
10000W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
24.000" L x 19.000" W x 1.750" H (609.60mm x 482.60mm x 44.45mm)
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
5 ~ 800VDC
Voltage - Supply :
187 ~ 229VAC