BHK 1000-0.2MG
Manufacturer:
Kepco Power
Part Number:
BHK 1000-0.2MG
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Description:
POWER SUPPLY RACK MNT 200W
In Stock:
1
Manufacturer :
Kepco Power
Category :
Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 0.2A
Display Type :
LCD
Features :
GPIB Interface, Programmable
Number of Characters :
16
Number of Outputs :
Power (Watts) :
200W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
19.000" L x 15.000" W x 5.236" H (482.60mm x 381.00mm x 133.00mm)
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 1000VDC
Voltage - Supply :
105 ~ 250VAC