BHK 300-130MG
Manufacturer:
Kepco Power
Part Number:
BHK 300-130MG
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Description:
POWER SUPPLY RACK MNT 40W
In Stock:
10
Manufacturer :
Kepco Power
Category :
Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 130A
Display Type :
LCD
Features :
GPIB Interface, Programmable
Number of Characters :
16
Number of Outputs :
Power (Watts) :
40W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
15.906" L x 8.346" W x 5.236" H (404.00mm x 212.00mm x 133.00mm)
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 300VDC
Voltage - Supply :
105 ~ 250VAC