ATE 325-0.8DML
Manufacturer:
Kepco Power
Part Number:
ATE 325-0.8DML
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Description:
POWER SUPPLY RACK MNT 250W LCD L
Manufacturer :
Kepco Power
Category :
Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 0.8A
Display Type :
LCD
Features :
Programmable
Number of Characters :
Number of Outputs :
Power (Watts) :
250W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
17.142" L x 8.343" W x 5.220" H (435.40mm x 211.90mm x 132.60mm)
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 325VDC
Voltage - Supply :
95 ~ 250VAC