Z650-1.25-IS510-U
Manufacturer:
TDK-Lambda, Inc.
Part Number:
Z650-1.25-IS510-U
Category:
Power Supplies (Test, Bench)
Description:
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY
In Stock:
2
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Category :
Power Supplies (Test, Bench)
Current - Output :
0 ~ 1.25A
Display Type :
Digital
Features :
Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Number of Characters :
4 (2)
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
812W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Type :
Bench (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 650VDC
Voltage - Supply :
85 ~ 265VAC