SL300-26.4/480+LXI
Part Number:
SL300-26.4/480+LXI
Description:
POWER SUPPLY PROGRAMED DC 8 KW 0
Current - Output :
0 ~ 26.4A
Features :
Ethernet, Programmable, RS-232, Tracking
Number of Characters :
3.5, 4
Number of Outputs :
Power (Watts) :
8000W
Size / Dimension :
24.000" L x 19.000" W x 1.720" H (609.60mm x 482.60mm x 44.50mm)
Type :
Rack Mount (AC to DC)
Voltage - Output :
0 ~ 300VDC
Voltage - Supply :
480VAC