EM5053-60-3#
Manufacturer:
Pomona Electronics
Part Number:
EM5053-60-3#
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
MICROGRABBER/BANANA PLUG (ORANGE
Manufacturer :
Pomona Electronics
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector :
Mini Hook
Cable Length :
60.0" (1524.00mm)
Configuration :
Banana to Grabber, Hook
Contents :
Current Rating (Amps) :
Material - Insulation :
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Stacking Method :
Multi-Stacking, Front and Vertical
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
Wire Gauge :
20 AWG