EM6244-72-0#
Part Number:
EM6244-72-0#
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 72"
1st Connector :
Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
Cable Length :
72.0" (1828.80mm)
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
5A
Product Status :
Obsolete
Ratings :
CAT II 300V
Stacking Method :
Non Stackable
Type :
DMM Test Leads
Voltage - Rated :
300VAC, DC
Wire Gauge :
18 AWG