EM3786-C-120#
Part Number:
EM3786-C-120#
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 120"
1st Connector :
Banana Plug, Double, Stackable
2nd Connector :
Mini Hook (2)
Cable Length :
120.0" (3048.00mm)
Contents :
1 Cable, Black, Black and Red Leads
Current Rating (Amps) :
5A
Voltage - Rated :
300VAC, DC
Wire Gauge :
RG-58C/U, 20 AWG