EM3782-12-9#
Manufacturer:
Pomona Electronics
Part Number:
EM3782-12-9#
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
Manufacturer :
Pomona Electronics
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector :
Mini Hook
Cable Length :
12.0" (304.80mm)
Configuration :
Banana to Grabber, Hook
Contents :
1 Lead, White
Current Rating (Amps) :
5A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Stacking Method :
Multi-Stacking, Front and Vertical
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
300VDC
Wire Gauge :
20 AWG