BX640-60R/B
Manufacturer:
E-Z-Hook
Part Number:
BX640-60R/B
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD BANANA TO PROBE 60"
Manufacturer :
E-Z-Hook
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single
2nd Connector :
Test Probe
Cable Length :
60.0" (1524.00mm)
Configuration :
Banana to Test Probe
Contents :
2 Leads, Black and Red
Current Rating (Amps) :
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Non Stackable
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
Wire Gauge :
18 AWG