601XR-60-S
Manufacturer:
E-Z-Hook
Part Number:
601XR-60-S
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD BANANA/GRAB 60" SET/10
Manufacturer :
E-Z-Hook
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector :
Mini Hook
Cable Length :
60.0" (1524.00mm)
Configuration :
Banana to Grabber, Hook
Contents :
10 Leads, Multiple Colors
Current Rating (Amps) :
4A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Front Stacking
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
5000V (5kV)
Wire Gauge :
18 AWG