BU-4061-M-39-0
Part Number:
BU-4061-M-39-0
Description:
TEST LEAD BANANA TO PROBE 39"
1st Connector :
Banana Plug, Single, Sheathed
Cable Length :
39.0" (990.60mm)
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
20A
Material - Insulation :
Silicone
Ratings :
IEC 1010
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Wire Gauge :
18 AWG