BU-4062-C-24-0
Part Number:
BU-4062-C-24-0
Description:
TL,PROD,18AWG,24",BLACK
1st Connector :
Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
Cable Length :
24.0" (609.60mm)
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
20A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Wire Gauge :
18 AWG