BU-6162-M-72-0
Part Number:
BU-6162-M-72-0
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"
2nd Connector :
Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle
Cable Length :
72.0" (1828.80mm)
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
20A
Voltage - Rated :
3000V (3kV)
Wire Gauge :
18 AWG