BXHL-60RED
Manufacturer:
E-Z-Hook
Part Number:
BXHL-60RED
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 60"
Manufacturer :
E-Z-Hook
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single
2nd Connector :
Macro Hook
Cable Length :
60.0" (1524.00mm)
Configuration :
Banana to Grabber, Hook
Contents :
1 Lead, Red
Current Rating (Amps) :
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Non Stackable
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
Wire Gauge :
18 AWG