9902-18BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Part Number:
9902-18BLK
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 18"
Manufacturer :
E-Z-Hook
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed
2nd Connector :
Cable Length :
18.0" (457.20mm)
Configuration :
Banana to Banana
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Front Stacking (Both Connectors)
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
Wire Gauge :
18 AWG