BU-P3782-36-02
Manufacturer:
Mueller Electric Co.
Part Number:
BU-P3782-36-02
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD STACKABLE BANANA TO GR
Manufacturer :
Mueller Electric Co.
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector :
Mini Hook
Cable Length :
36.0" (914.40mm)
Configuration :
Banana to Grabber, Hook
Contents :
2 Leads, Black and Red
Current Rating (Amps) :
5A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Multi-Stacking, Front and Vertical
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
Wire Gauge :
20 AWG