9871-24BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Part Number:
9871-24BLK
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
Manufacturer :
E-Z-Hook
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable
2nd Connector :
Cable Length :
24.0" (609.60mm)
Configuration :
Banana to Banana
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
5A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Non Stackable
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
5000V (5kV)
Wire Gauge :
18 AWG