EM6244-12-0#
Manufacturer:
Pomona Electronics
Part Number:
EM6244-12-0#
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
MINI-GBR W/RT ANGLE IEC1010 (BLA
Manufacturer :
Pomona Electronics
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Sheathed
2nd Connector :
Mini Hook
Cable Length :
12.0" (304.80mm)
Configuration :
Banana to Grabber, Hook
Contents :
Current Rating (Amps) :
Material - Insulation :
Silicone
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Type :
Voltage - Rated :
Wire Gauge :
18 AWG