681-36BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
Part Number:
681-36BLK
Category:
Banana, Meter Interface
Description:
TEST LEAD BANANA TO GATOR 36"
Manufacturer :
E-Z-Hook
Category :
Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
2nd Connector :
Alligator Clip, Insulated
Cable Length :
36.0" (914.40mm)
Configuration :
Banana to Alligator
Contents :
1 Lead, Black
Current Rating (Amps) :
4A
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status :
Active
Ratings :
Stacking Method :
Front Stacking
Type :
Patch Cord
Voltage - Rated :
5000V (5kV)
Wire Gauge :
18 AWG