TOP039E064/100G-L35.9
Manufacturer:
Chip Shine / CSRF
Part Number:
TOP039E064/100G-L35.9
Category:
Test Probe Tips
Description:
39MIL ICT CUP TIP
Manufacturer :
Chip Shine / CSRF
Category :
Test Probe Tips
Color :
Connection Type :
Current Rating (Amps) :
3 A
Length - Overall :
1.310" (33.27mm)
Length - Tip :
0.175" (4.45mm)
Material - Body :
Phosphor Copper, Gold Plated
Material - Tip :
Steel, Beryllium Copper, Gold Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 120°C
Product Status :
Active
Quantity :
Ratings :
Tip Type :
Spring Tip - Cup Head, 0.025" (0.64mm) Dia