VY1471M31Y5UQ6XT0
Part Number:
VY1471M31Y5UQ6XT0
Description:
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Capacitance :
470 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient :
Y5U (E)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
760VAC