D822K39Y5PH65J5R
Part Number:
D822K39Y5PH65J5R
Description:
CAP CER 8200PF 100V Y5P RADIAL
Capacitance :
8200 pF
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Temperature Coefficient :
Y5P (B)
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V