VPDD631W103K1GF001E
Part Number:
VPDD631W103K1GF001E
Description:
CAP CER 10000PF 630V X7R 1206
Capacitance :
10000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.125" L x 0.062" W (3.18mm x 1.57mm)
Thickness (Max) :
0.067" (1.70mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V