ACTL-0750-200 OPT C0.6
Manufacturer:
Continental Control Systems
Part Number:
ACTL-0750-200 OPT C0.6
Category:
Current Sense Transformers
Description:
CURR SENS XFMR 100:1 200A INLINE
In Stock:
39
Manufacturer :
Continental Control Systems
Category :
Current Sense Transformers
Current Rating (Amps) :
200 A
Current Ratio :
DC Resistance (DCR) :
ET (Volt-Time) :
Frequency Range :
50/60Hz
Height - Seated (Max) :
2.402" (61.00mm)
Inductance :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.378" L x 0.902" W (60.40mm x 22.90mm)