GQM1555C2D1R6WB01D
Part Number:
GQM1555C2D1R6WB01D
Description:
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402
Capacitance :
1.6 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
200V