K821K15C0GK53H5
Part Number:
K821K15C0GK53H5
Description:
CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 RAD
Capacitance :
820 pF
Height - Seated (Max) :
0.260" (6.60mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V