A821J15C0GK5UAA
Manufacturer:
Vishay BC Components
Part Number:
A821J15C0GK5UAA
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 820PF 200V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
820 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V